מוניטין של מעל 25 שנה בזיפות גגות!
איטום גג באמצעות זפת חם היא השיטה הוותיקה ביותר שיש מבין שיטות האיטום.
למעשה עדויות לשימוש בזפת חם כשיטת איטום יעילה ניתן למצוא בספר בראשית כאשר מזמין העבודה היה הקב"ה וקבלן האיטום היה נוח.
קבלן האיטום עושה שימוש בזפת חמה ותקנית שמטרתו לייצר שכבה שתאטום על כל שטח הגג ומחזקת אותו בפני חום וקור ומזיקים נוספים.
השלבים של זיפות גג:
1. ניקיון ייסודי של הגג מלכלוך ואבק – שלב זה חיוני מאוד לתהליך איטום הגג ולכן חשוב לוודא כי בוצע ניקיון יסודי על הגג על מנת לקבל תוצאות איכותיות בסוף התהליך. מומלץ להשתמש בשלב ראשון בפינוי פסולת כבדה וטיטוי הגג ובשלב השני במפוח אוויר על מנת להגחיע לתוצאה אופטימלית.
2. ביצוע תיקונים נדרשים – לפני שלב הזפת החם חשוב לדאוג כי בוצעו תיקונים ראשוניים כגון: סדקים, פתחים שונים, קרעים וחיזוק החיבור בין הקיר לרצפה. באופן זה מכינים את הגג לשלב הבא – זיפות הגג.
3. זיפות שטח הגג כולו – שופכים על הגג זפת שחומם מראש עד שהגיע למצב של נוזל. לאחר התייבשות הזפת הוא נהפך מנוזל למוצק ובעצם משמש כשכבה הגנה ואיטום לגג כולו.
בעניין זה, חשוב לוודא כי נעשה שימוש בזפת תקני מסוג 75/25! זפת איכותי יעניק הגנה טובה וחזקה יותר לגג וישמש לתקופה זמן ארוכה יותר. איך ניתן לדעת שמדובר בזפת תקני? צריך להיות רשום באופן ברור על גבי החבית עצמה. המלצתנו, אין סיבה להתבייש. בקש מאיש המקצוע להראות לך כי אכן מדובר בחומר איכותי ותקני.
4. סיוד הגג – מאחר והזפת הינו שחור הוא מתחמם מהר ומגיע לטמפרטורות גבוהות, לכן נהוג להלבין את הגג באמצעות סיוד ובכך להוריד את הטמפרטורות.
מתי כדאי להשתמש בזיפות גגות?
ניתן לעשות שימוש בזפת גם על גגות חדשים, ישנים וגם על אלו שכבר נעשה בעבר שימוש בזפת חם או יריעות ביטומניות. שימוש בזפת מעניק פתרון מצוין כאשר מדובר בגג שקיימים בו הפרעות והתקנים שונים.
למה הכוונה? דודי שמש, צלחות לווין וכדומה יפריעו לתהליך האיטום ובכל יגבילו שיטות איטום אחרות כגון יריעות ביטומניות…
בנוסף, זיפות גגות נחשבת לשיטת איטום זולה יותר מהאחרות ויכולה לחסוך בקלות מאות שקלים. מנגד, חשוב לציין כי שימוש בזפת יעניק פתרון איטום לתקופה זמן קצרה יותר מהשיטות האחרות.
לייעוץ חינם חייגו 050-9095009 או השאירו פרטים: