[vc_row][vc_column][dt_fancy_title title="מוניטין של מעל 25 שנה בזיפות גגות!" title_align="right" title_size="h2" title_color="accent"][vc_empty_space height="10px"][vc_column_text]

איטום גג באמצעות זפת חם היא השיטה הוותיקה ביותר שיש מבין שיטות האיטום.
למעשה עדויות לשימוש בזפת חם כשיטת איטום יעילה ניתן למצוא בספר בראשית כאשר מזמין העבודה היה הקב"ה וקבלן האיטום היה נוח.
קבלן האיטום עושה שימוש בזפת חמה ותקנית שמטרתו לייצר שכבה שתאטום על כל שטח הגג ומחזקת אותו בפני חום וקור ומזיקים נוספים.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][dt_fancy_title title="השלבים של זיפות גג:" title_align="right" title_size="h3" title_color="accent" separator_style="dotted" el_width="40"][vc_empty_space height="20px"][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width="1/2"][vc_column_text]

1. ניקיון ייסודי של הגג מלכלוך ואבק – שלב זה חיוני מאוד לתהליך איטום הגג ולכן חשוב לוודא כי בוצע ניקיון יסודי על הגג על מנת לקבל תוצאות איכותיות בסוף התהליך. מומלץ להשתמש בשלב ראשון בפינוי פסולת כבדה וטיטוי הגג ובשלב השני במפוח אוויר על מנת להגחיע לתוצאה אופטימלית.
2. ביצוע תיקונים נדרשים – לפני שלב הזפת החם חשוב לדאוג כי בוצעו תיקונים ראשוניים כגון: סדקים, פתחים שונים, קרעים וחיזוק החיבור בין הקיר לרצפה. באופן זה מכינים את הגג לשלב הבא – זיפות הגג.
3. זיפות שטח הגג כולו – שופכים על הגג זפת שחומם מראש עד שהגיע למצב של נוזל. לאחר התייבשות הזפת הוא נהפך מנוזל למוצק ובעצם משמש כשכבה הגנה ואיטום לגג כולו.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width="1/2"][vc_single_image image="249" img_size="full" alignment="center" style="vc_box_rounded"][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column css=".vc_custom_1502140220703{margin-top: -20px !important;}"][vc_column_text]

בעניין זה, חשוב לוודא כי נעשה שימוש בזפת תקני מסוג 75/25! זפת איכותי יעניק הגנה טובה וחזקה יותר לגג וישמש לתקופה זמן ארוכה יותר. איך ניתן לדעת שמדובר בזפת תקני? צריך להיות רשום באופן ברור על גבי החבית עצמה. המלצתנו, אין סיבה להתבייש. בקש מאיש המקצוע להראות לך כי אכן מדובר בחומר איכותי ותקני.
4. סיוד הגג – מאחר והזפת הינו שחור הוא מתחמם מהר ומגיע לטמפרטורות גבוהות, לכן נהוג להלבין את הגג באמצעות סיוד ובכך להוריד את הטמפרטורות.

[/vc_column_text][vc_empty_space height="10px"][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][dt_fancy_title title="מתי כדאי להשתמש בזיפות גגות?" title_align="right" title_size="h3" title_color="accent"][vc_empty_space height="10px"][vc_column_text]

ניתן לעשות שימוש בזפת גם על גגות חדשים, ישנים וגם על אלו שכבר נעשה בעבר שימוש בזפת חם או יריעות ביטומניות. שימוש בזפת מעניק פתרון מצוין כאשר מדובר בגג שקיימים בו הפרעות והתקנים שונים.
למה הכוונה? דודי שמש, צלחות לווין וכדומה יפריעו לתהליך האיטום ובכל יגבילו שיטות איטום אחרות כגון יריעות ביטומניות…
בנוסף, זיפות גגות נחשבת לשיטת איטום זולה יותר מהאחרות ויכולה לחסוך בקלות מאות שקלים. מנגד, חשוב לציין כי שימוש בזפת יעניק פתרון איטום לתקופה זמן קצרה יותר מהשיטות האחרות.

זיפות גגות מסייע למניעת רטיבות ונזקים למבנה. זיפות גגות מונע חדירה של מים ותורם לפעולת ניקוז המים למרזבים באופן אפקטיבי. פעולת איטום הגג מיועדת לימי החורף הקרים על מנת למנוע בעיות של רטיבות, לחות, נזילות ודליפות ובימי הקיץ החמים, זיפות גגות יעיל בפעולת בידוד המבנה מפני חום.

זיפות גגות צריך להיעשות כבר בשלב הבנייה, כאשר יש חשש שהזיפות לא בוצע בצורה נכונה או שאינו מספיק אפקטיבי, יש לבצע אותו מחדש על מנת למנוע חדירה של מים למבנה.

את עבודת הזיפות מבצעים פעם אחת בשנה. חשוב לחזור ולבצע את פעולת הזיפות כנדרש על מנת למנוע נזקים למבנה. ישנן כמה בעיות שעלולות להתרחש עם הזמן והן מצריכות עבודת זיפות. בעיות כגון רטיבות וכניסה של מים, כאשר הרטיבות הופכת לעובש וריקבון בקירות ואז עלולה להתפשט פטרייה בקיר, מדובר על סכנה ממשית לדרכי הנשימה ויש לטפל בבעיה בהקדם האפשרי. בנוסף לכך, רטיבות בקירות גורמת להתקלפות הצבע מהקיר, מדובר על נזק הפוגע באסתטיות של הבית.

מומלץ לתחזק את עבודת זיפות הגג, מומלץ לבצע את העבודה לפני החורף, בתקופת עונת הסתיו. אחת הדרכים לדעת אם יש צורך בחידוש פעולת הזיפות היא כאשר אין בידוד מספיק של חום או קור בתוך הבית.

זיפות גגות על ידי שימוש בזפת

עבודת זיפות גגות נעשית בעלות נמוכה, אין כמעט צורך בהכנות מוקדמות. היתרון בזיפות גגות הוא שניתן להגן על הגג למשך כמה שנים ברצף על ידי שילוב של סיוד גגות. סיוד גגות מסייע למנוע חדירה של חום לתוך הבית, בזכות צביעה בלבן או הלבנת הגג.  בכל חבית זפת יש כ-200 ק"ג, על מנת ליצור את התערובת הנכונה יש למדוד 2.5 ק"ג לכל מטר רבוע.

זיפות גגות באמצעות יריעות ביטומניות

אחת השיטות לזיפות גגות הינה באמצעות יריעות ביטומניות, מדובר על יריעות אטומות לחלוטין שלא מאפשרות כניסה של מים. יריעות ביטומניות עשויות מזפת והן יוצרות מעין שכבת הגנה על הגג, שיטת הזיפות מתבצעת על ידי חיבור היריעות הביטומניות זו לזו בצורה המאפשרת שכבת איטום מלא, חיבור היריעות הביטומניות מתבצע על ידי הלחמה. זיפות גגות שנעשה על ידי יריעות ביטומניות נחשב ליקר יותר, אך הוא יעיל ואפקטיבי יותר משיטות אחרות ולכן עדיף.

שיטה נוספת שמשתמשים בה לצורך זיפות גגות היא מריחה של חומרים ביטומניים לצורך איטום של מבנים קטנים ומיועד בעיקר לאטימה של סדקים בקירות או בתקרה.

זיפות גגות באמצעות חומרים נוספים

קיימים חומרים נוספים המיועדים לזיפות גגות כגון חומרים אקריליים, מדובר על חומר איכותי המתאים במיוחד לזיפות ואיטום גגות. חומר נוסף הינו יריעות PVC או EPDM, מדובר ביריעות מיוחדות להתקנה על הגג, זו שיטה פחות מומלצת, מכיוון שהיריעות האלו אינן עמידות ובמשך הזמן עלולות להיפגם או להיקרע ואז מים עלולים לחדור למבנה. דרך נוספת היא שימוש בחומרים פולימרים באמצעות התזה או מריחה, מדובר על חומרים יקרים יותר, אך נחשבים לאפקטיביים ואיטום הגג מחזיק לאורך שנים.

לאחר פעולת זיפות הגג, חשוב לעשות בדיקה שהזיפות תקין ואין צורך בתיקונים או בהוספת שכבות נוספות לאיטום גגות על מנת לבצע זיפות גגות חשוב לבחור בחברה אמינה ומוכרת, המעסיקה אנשי צוות מקצועיים ומיומנים. כאשר פונים לקבלן איטום לצורך ביצוע עבודות זיפות גגות, יש צורך לבדוק שהוא מחזיק בתעודה המעידה כי הוא למד את התחום ויש לו את הידע המקצועי הנדרש כדי לבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר.

אולי תתעניין גם ב:

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row type="vc_default" bg_type="bg_color" bg_color_value="#000000"][vc_column offset="vc_hidden-md vc_hidden-sm vc_hidden-xs"][dt_fancy_title title="לייעוץ חינם חייגו 050-909-5009 או השאירו פרטים:" title_size="h3" title_color="custom" custom_title_color="#ffffff"][vc_empty_space height="10px"][contact-form-7 id="178"][vc_empty_space height="10px"][/vc_column][/vc_row]