מחירי איטום גגות משתנים בהתאם לסוג העבודה. מה שחשוב לדעת לגבי המחיר הוא למשך כמה זמן העבודה תקפה והאם יהיה צורך בחידוש, בדיקה תקופתית וכדומה. מומלץ לברר את כל הפרמטרים החשובים לפני שחותמים על הסכם עם קבלן האיטום או חברה המתמחה באיטום גגות. יש לוודא מה כלול בשירות שמקבלים מחברת האיטום והאם יש אחריות על העבודה. הצעת המחיר עבור עבודת איטום או זיפות הגג נעשית על ידי מחיר למטר רבוע.

איך לבחור שיטה לאיטום הגג?

על מנת לבצע בחירה מושכלת של שיטה לאיטום הגג, מומלץ להתייעץ עם קבלן האיטום מאחר שהוא יודע מה מתאים לסוג הגג ואיזה חומרים מתאימים ביותר לביצוע עבודת האיטום על הצד הטוב ביותר. גם אם זיפות הגג נחשב לשיטה הזולה ביותר, חשוב לדעת שזה לא בהכרח משתלם מבחינה כלכלית, מאחר שאיטום המתבצע על ידי יריעות ביטומניות מחזיק מעמד לאורך שנים, לעומת שיטות אחרות.

יש לשים לב לכמה פרמטרים, כגון כל כמה זמן נדרש לבצע איטום מחדש, האם השירות כולל את הבדיקה התקופתית או תחזוקה שוטפת של הגג, מה העלות שלה. במידה ויש צורך בסיוד או בהלבנת הגג, כל כמה זמן נדרש לבצע אותה. כמו כן, יש לבדוק האם קיימת אחריות על עבודת האיטום.

יש לוודא שקבלן האיטום מחזיק בתעודה מקצועית, מומלץ לבקש המלצות מחברים או מכרים שכבר שכרו בעבר שירותי איטום גגות והיו מרוצים מן התוצאה. ניתן לבדוק המלצות דרך אתרי אינטרנט המספקים מידע על השירותים שמציעות חברות איטום שונות, הצעות מחיר וכדומה.

חומרים המיועדים לאיטום גגות

בעבר הטכניקה המקובלת ביותר לאיטום גגות הייתה זיפות, כיום ישנן שיטות מתקדמות יותר לאיטום הגג. כגון שימוש ביריעות ביטומניות, שימוש בחומרים פולימרים, חומרים פוליאוריטנים, חומרים אקריליים , יריעות PVC או יריעות מסוג EPDM ועוד. המחירים של כל שיטה משתנה בהתאם לגודל הגג ובהתאם לעבודה הנדרשת, במקרים מסוימים יש צורך בהוספת חומרים נוספים או בסיוד או הלבנת הגג ולכן המחירים יכולים להשתנות בהתאם לכך. יש לוודא שהחומרים שבהם משתמש קבלן האיטום אינם מסוכנים ויש להם תו תקן של משרד הבריאות.

כדי שאיטום גגות יתבצע בצורה הטובה ביותר יש צורך בשימוש בחומרי גלם איכותיים ועמידים לאורך זמן. שימוש בחומרים שאינם איכותיים או לא מתאימים לסוג הגג יכולים לגרום לנזקים או לביצוע עבודת איטום שאינה אפקטיבית וזה יצריך ביצוע עבודה חוזרת, מה שעלול לגרום להוצאה כספית מיותרת ולעוגמת נפש. מסיבה זו מומלץ לפנות לקבלן איטום המתמחה באיטום וזיפות גגות, על מנת שיבצע עבודה מקצועית ,איכותית ושתחזיק מעמד לאורך שנים.

כיצד מתבצע תהליך איטום גגות?

בשלב הראשון מבצעים קילוף של השכבה הראשונה ואז מבצעים שטיפה יסודית באמצעות מכונת שטיפה מיוחדת, השטיפה נעשית על ידי הפעלת לחץ. לאחר השטיפה מוסיפים חומר צמנטי המשמש לאיטום הגג. השלב הבא הוא חיפוש של המבנה באמצעות חומר מסוים שאותו קבלן איטום בוחר ליישם. לאחר מכן מורחים את שכבת הפריימר, מדובר על תערובת מדוללת ב-25 אחוזים. על מנת ליישר את שכבת החומר הצמנטי, משתמשים ברשתות ברזל מגלוון שחייב להיות מחומם. לאחר מכן מורחים את שכבת החומר לאיטום הגג, בסיום התהליך מבצעים סיוד או הלבנה של הגג.

מה חשוב לדעת על איטום גגות?

חשוב לדעת שגג הזקוק לעבודת איטום מחייב להזמין שירותי איטום בהקדם האפשרי כד למנוע נזקים חמורים שעלולים לגרום לנזילות ודליפות בגג. כאשר לא מבצעים את עבודת איטום הגג בזמן, המבנה כולו עלול להינזק בצורה קשה, לכן חשוב מאד למנוע עד כמה שניתן את החמרת הבעיות ולטפל בהן כמה שיותר מוקדם. בנוסף לעבודת האיטום יש לבצע בדיקות תקופתיות חוזרות, כדי לוודא שעבודת האיטום בוצעה כמו שצריך ואין סדקים או חורים, כמו כן יש לוודא שגם אין רטיבות או לחות באזור התקרה והקירות שעלולים להוביל לבעיות של עובש וריקבון שנחשבים מסוכנים מאד לדרכי הנשימה. חשוב לוודא שהחומרים בהם משתמש קבלן האיטום וצוות העובדים הינם חומרים איכותיים, לא מסוכנים ובעלי תו תקן.

השוואת מחירים – שירותי איטום גגות

כאשר יש צורך בעבודת איטום גגות, מומלץ לבצע סקר שוק ולעשות השוואת מחירים, חשוב לדעת שמחיר איטום הגג תלוי בבחירת חומרי הגלם ובאיכותם. על מנת לבחור חברה לאיטום גגות אמינה ומקצועית מומלץ לבדוק באתרי אינטרנט המספקים חוות דעת של לקוחות על שירותים שונים שהוצעו להם. על פי חוות דעת אפשר ללמוד על אופי השירות שהלקוח קיבל, על הצעות מחיר הוגנות והאם הן משקפות את השוק. כמו כן מומלץ להתעדכן באתרים, פורומים או בלוגים מהתקופה האחרונה, במידה ובוחרים לבדוק אתר ישן או שהדיון בו בוצע לפני מספר שנים, טווח המחירים לא יהיה תקף ולא ישקף את השוק.

אולי תתעניין גם ב: