[vc_row][vc_column][vc_column_text]

חברה לאיטום מרתפים

 

איטום מרתפים הינו משימה מורכבת הדורשת ידע ומומחיות על מנת לבצע איטום יעיל המספק שכבת בידוד טובה ואפקטיבית. כאשר קיים צורך באיטום מרתף, יש לפנות לחברה מקצועית לאיטום מרתפים בהתזה עם אנשי מקצוע מיומנים ומנוסים. איטום מרתפים מצריך תכנון מוקדם של האזור, בחירת החומרים המתאימים על מנת לבצע את עבודת האיטום על הצד הטוב ביותר.

מדוע יש צורך באיטום מרתפים?

ברוב המקרים, בעיות הדורשות איטום מרתפים נובעות מבעיות של דליפת מים לאזור המרתף או למקלט, תרחיש נוסף שעלול לגרום לבעיות יכול להיות התפוצצות של צינור מים בתקרת המרתף, זה יכול לגרום להצטברות של לחות המובילה לעובשים ולריקבון של תקרת המרתף, לריחות לא נעימים של טחב. גם איטום לא מקצועי שנעשה בעבר יכול לגרום לדליפות חוזרות ונשנות. מדובר על מקומות תת קרקעיים המזמנים בעיות שונות כגון נזילות, דליפות מים, רטיבות ובעיות אחרות המצריכות עבודת איטום.

מסיבות אלה יש לפנות לחברה מקצועית המבצעת עבודות איטום למרתפים. יש לבדוק מול לקוחות קודמים או לברר עם חברים ומכרים לגבי חברה מומלצת שביצעה עבודה מקצועית במחיר הוגן על מנת להימנע מבעיות עתידיות. יש לוודא שאנשי הצוות המקצועי משתמשים בחומרים שאינם מסוכנים ושיש להם תו תקן של משרד הבריאות.

כיצד מתבצע איטום מרתפים?

איטום מרתפים בדרך כלל מתבצע מהאזור הפנימי של המבנה. יש מקרים בהם איטום מרתפים מתבצע מן הצד החיצוני של המבנה.

ישנם שני סוגים מרכזיים של איטום, חיובי ושלילי. באמצעות שני סוגי האיטום ניתן לשמור על המבנה מפני חדירה של נוזלים, רטיבות, לחות ועוד. קיימות מספר שיטות לאיטום מרתפים:

איטום בהתזה

אחת מן השיטות המקובלות הינה איטום בהתזה. שיטת איטום בהתזה מצריכה עבודת הכנה של מילוי החורים בבטון באמצעות חומר צמנטי וניקיון של קיר הבטון. ההתזה מתבצעת על ידי מכונה שמפזרת חומרים ביטומנים מעורבבים עם חומרים פולימרים. בנוסף לחומר הביטומני שמותז, ישנו חומר אחר הגורם לחומרים להיקרש ולהפוך לתערובת אחידה. כתוצאה מכך נוצרת תערובת חדשה שמהווה שכבת בידוד חזקה ויציבה.

 

איטום חיובי

איטום המתבצע מהצד החיצוני של המבנה בדומה לאיטום גגות, באמצעות איטום חיובי ניתן להפריד בין הקירות לבין החלק הרטוב, שיטת האיטום החיובי נחשבת לנפוצה יותר לעומת שיטת האיטום השלילי.

איטום שלילי

איטום שלילי מתבצע בחלק הפנימי של המבנה, למשל במבנים מסוימים כגון מרתפים, מקלטים, חניון תת קרקעי, או במקומות שיש צורך בביצוע עבודת איטום שלילי, על מנת למנוע חדירה של מים לאזור הפנימי של המבנה. חשוב לדעת שאיטום שלילי אינו בא במקום איטום חיובי, אך יכול להוות פעולה המשלימה אותו או במקרים מסוימים בהם בוצע איטום חיובי לא מוצלח, עבודת איטום שלילי תוכל להיות אפקטיבית יותר.

במקרים רבים אזורים תת קרקעיים שלא בוצעה בהם עבודת איטום טובה, יידרש לבצע בהם עבודת איטום שלילי. מלאכת איטום מרתפים בהתזה צריכה להיות מדויקת מאד וצריכה להתבצע על ידי אנשי מקצוע מומחים בתחום על מנת לקבל את התוצאות הטובות ביותר. חשוב לדעת שעלויות איטום שלילי הן יקרות בצורה משמעותית מול עלויות של איטום חיובי.

איטום חיובי מיועד כפעולת מנע, הוא למעשה מקדים לשלבי הקמת מבנה. בפרויקט בנייה חדש, איטום חיובי הוא חלק מהותי בתכנון מבנים והוא משולב כבר בתחילת פרויקט הבנייה. לעומת זאת איטום שלילי מתבצע בחלק החיצוני של המבנה התת קרקעי ונועד כדי לתקן כשלים או בעיות שונות כגון דליפות מים, נזילות ורטיבות.

איטום ביריעות ביטומניות

איטום על ידי יריעות ביטומניות נחשב לאיטום יעיל ועמיד בפני שינויים קיצוניים בטמפרטורה. את היריעות הביטומניות מחברים באמצעות הדבקה או חימום.

כיצד מזהים את הבעיות?

עבודת איטום נדרשת כאשר מתרחשת בעיה כלשהי, לאחר שנגרם נזק לקירות, לגג או לטיח והצבע של הקירות. במקרים מסוימים הנזק עלול להיות חמור כאשר הקיר התמלא בעובש או ריקבון שנובע מלחות ורטיבות של הקירות. הנזקים שהוזכרו מתייחסים לעבודת איטום או בידוד שלא נעשתה כראוי, או כתוצאה מנזק מצטבר של שנים. ניתן לזהות את הבעיות הללו לפני שהן מחמירות על ידי כניסה של חום או קור לתוך הבית. אפשרות נוספת לזיהוי בעיות ניתנת באמצעות בעיות של בידוד אקוסטי, גם עם מדובר על בידוד פנימי בין חדרי הבית.

מהם החומרים המשמשים לאיטום מרתפים?

איטום מרתפים דורש ידע ומומחיות כדי לבצע את העבודה, יש להתייעץ עם קבלן איטום מורשה המומחה באיטום מרתפים. כמו כן יש צורך בהתאמת החומרים לצורך יצירת שכבת איטום איכותית ואפקטיבית נגד בעיות כגון נזילות, דליפות ועוד. יש צורך בבחירת חומרי איטום איכותיים ועמידים לאורך זמן.

כאשר בוחרים חומרים לאיטום המרתף, יש לתכנן מראש את העבודה הנדרשת כדי להתאים את החומרים הדרושים לה. בחירת החומרים תתבצע בהתאם לפרמטרים שונים כגון סוג המבנה, צרכי המבנה, סוג האדמה באזור המבנה, האם קיימים מי תהום באזור המבנה ועוד.

החומרים שבהם משתמשים לצורך איטום המרתף הם שונים לחלוטין ומותאמים במיוחד לעבודה מסוג זה. עבודת איטום מרתפים דורשת פעולות הכנה מקדימות. יש צורך בהסרה של צבע , סיד, או חומר מסוים שנמצא על הקיר. יש צורך להוריד את כל השכבות של החומרים הקיימים עד שמגיעים לשכבת הבטון.

החומרים המיועדים לאיטום גגות ומרתפים הם חומרים מיוחדים שמיועדים לצורך איטום שלילי. חומרים כגון איטום גבישי, תערובת צמנטית וחומרי אפוקסים ופוליאוריתנים, הם חומרים מיוחדים שנועדו לאיטום של סדקים, עבודות עם בטון ומשתמשים בהם לצורך היצמדות ואחיזה.

החומרים מיועדים למילוי ושיקום של הבטון, אופן השימוש נעשה על ידי מריחה. איטום שלילי נעשה בצורה של הזרקת החומר למבנה תת קרקעי, למרתפים, חניונים ועוד. באיטום שלילי משתמשים ברוב המקרים בחומרים אפוקסיים, חומר צמנטי נוזלי או חומרים פוליאוריתניים שמיועדים להזרקה לתוך סדקים בקירות או לאיטום של נזילות וזרימת מים.

החומרים פעילים כאשר הם מגיעים במגע עם מים, אז החומר מתנפח וגורם לסדקים להתמלא, בצורה זו מתבצע האיטום. כמו כן פעולת ההזרקה לקירות אפקטיבית גם במקרים של איטום מקומות בהם יש זרימת מי תהום.

קיימת חשיבות רבה לביצוע עבודת מרתפים בצורה יסודית ומקצועית על ידי אנשי מקצוע מומחים בתחום, כדי שתחזיק מעמד לאורך זמן ותאפשר שמירה על המרתף או המקלט ללא חדירה של מים וללא בעיות חוזרות של דליפות, נזילות וכדומה.

אולי תתעניין גם ב:

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]